Słowokształty – symboliczne słowa, narodowe kształty

Projekt dofinansowany ze środków finansowych Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”.

To propozycja skierowana w głównej mierze do dzieci i młodzieży, wynikająca z potrzeby podjęcia ważnej dla młodego pokolenia dyskusji o przynależności i potrzebie utożsamiania się z miejscem, w którym żyją.

Głównym celem projektu „Słowokształty” będzie stworzenie muralu oraz wystawy, poprzez które odniesiemy się do obecności polskich symboli narodowych w przestrzeni publicznej miasta Gniezna i życia jego lokalnej społeczności.
Powstanie muralu i wystawy poprzedzone będzie serią warsztatów edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży z gnieźnieńskich szkół.

W maju i czerwcu tego roku spotkaliśmy się z 10 klasami z gnieźnieńskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, by skonfrontować wiedzę, poznać postrzeganie młodego pokolenia oraz wygenerować słowa, hasła i kształty niezbędne do projektów.

23 sierpnia zostanie zamontowana w przestrzeni miejskiej (park im. . Kościuszki) wystawa.

W terminie 1-3.09 będą trwały prace przygotowujące mural, który zostanie oficjalnie zaprezentowany 14 września gnieźnieńskiej społeczności.

słowokształty_wystawa

scenariusz zajęć I-IV klasa szkoły podstawowej

scenariusz zajęć szkoły ponadpodstawowe

scenariusz zajęć V-VIII klasa szkoły podstawowej