The Bluest Eye Symbolism Essay Introduction The Color Purple Summary Essay Thesis Malcolm And The Civil Rights Movement Essay Help Me Write Best Cheap Essay Online Ged Test 2016 Extended Response Essay Sample Essays On Movies Films Essay New I Filmbay 71 Arts52r Html

HEROsi WOLNOŚCI

Projekt pn. „HEROsi WOLNOŚCI” to projekt, który powstał we współpracy Towarzystw a Miłośników Kłecka i Ziemi Kłeckiej z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Gnieźnie. Projekt zakłada przygotowanie wystawy na temat Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 przy użyciu klocków lego. Ekspozycja składać się będzie z trzech makiet zbudowanych z klocków lego, przedstawiających wydarzenia, które miały miejsce w 1918/1919 roku w powiecie gnieźnieńskim:

– makieta koszar 3. Pułku Ułanów Wielkopolskich znajdującego się na ul. Wrzesińskiej

-makieta Starego Ratusza w Gnieźnie ze sceną przejęcia go z rąk pruskich

– makieta Restauracji Andrzeja Perlickiego (wraz z otoczeniem) na kłeckim rynku –  miejsce wyboru Edmunda Rogalskiego na dowódcę kłeckiej kompanii

Makiety będą wykonane podczas warsztatów, które poprowadzi Bartosz Borowiak. Uczestnikami warsztatów będą dzieci oraz młodzież w wieku 10 -16 lat. Warsztaty będą odbywać się w Gnieźnie (Stary Ratusz) oraz w Kłecku (Dom Kultury). W ramach warsztatów odbędzie się spotkanie z prof. Januszem Karwatem – historykiem. Wykonaną podczas warsztatów ekspozycję można będzie oglądać początkowo w Domu Kultury w Kłecku, natomiast po wystawie w Kłecku, wystawa będzie eksponowana w Starym Ratuszu w Gnieźnie. Dodatkową atrakcją będzie krótkometrażowy film animowany, który powstanie na potrzeby ekspozycji.

Ponadto na wystawie w Starym Ratuszu znajdą się cztery makiety autorstwa Bartosza Borowiaka, które zostały wykonane z okazji 99. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Makiety przedstawiają: hotel Bazar, przyjazd Paderewskiego do Poznania, fragment lotniska Ławica, zdobycie pociągu pancernego Danuta.

Projekt współfinansowany ze środków  Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Projekt otrzymał dofinansowanie w kwocie 16 000,00 zł.

Formularz zgłoszeniowy

 

REGULAMIN WARSZTATÓW
Niniejszy regulamin określa zasady, zakres i warunki uczestnictwa w Warsztatach budowy makiet powstańczych z klocków Lego.
1.Organizatorem Warsztatów budowy makiet powstańczych z Klocków Lego,
jest Towarzystwo Miłośników Kłecka i Ziemi Kłeckiej z siedzibą w Kłecku
ul. Gnieźnieńska 8 oraz Miejski Ośrodek Kultury im. Klemensa Waberskiego w Gnieźnie ul. Łubieńskiego 11.
2. Miejsce warsztatów – Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Kłecku, ul Gnieźnieńska 8.
3. Udział w Warsztatach jest dobrowolny i bezpłatny. Uczestnikami warsztatów mogą być dzieci wieku 10-16 lat,
za zgodą swoich rodziców/opiekunów prawnych. Łączna liczba uczestników to 20 osób. Uczestnicy warsztatów zostaną podzielnie na dwie grupy warsztatowe po 10 osób (informacja o przypisaniu do danej grupy oraz dacie i godzinie rozpoczęcia warsztatów zostanie przesłana drogą e-mailową
w ciągu 24 h od momentu rejestracji).
4. Rekrutacja trwa do wyczerpania limitu miejsc.

5. Wszelkie zapytania należy kierować na adres kleckomilosnicy@wp.pl

25 lutego o godz. 18:00 zapraszamy do DPW na spotkanie.
Powstanie Wielkopolskie-nasza droga do niepodległości to wykład, w którym dr Maurycy Kustra przedstawi drogę Wielkopolan do organizacji powstania wielkopolskiego, którego wynik doprowadził do przyłączenia Wielkopolski do odradzającego się państwa polskiego. Nawiąże również do sformowania 3 pułku Ułanów Wielkopolskich. Spotkanie to będzie swoistym wprowadzeniem w tematykę warsztatów z budową makiet z klocków Lego.

52293350_348455892425600_4347429209124110336_n

Skip to content