Witajcie w Tuwimowie- edukacyjna gra miejska!

W 2023 roku przypada 70. rocznica śmierci Juliana Tuwima. Jego nazwisko kojarzy się przede wszystkim z utworami dla dzieci, tekstami, które w świadomości literackiej najmłodszych funkcjonują od kilku pokoleń. Dlatego MOK, wspólnie ze Stowarzyszeniem Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalnym ”Promyk” oraz Publiczną Biblioteką Pedagogiczną w Poznaniu Filia w Gnieźnie zapraszają na kolejne wydarzenie, które odbędzie się w przestrzeni naszego miasta. Tym razem mówimy o edukacyjna grze miejskiej „Witajcie w Tuwimowie” dla uczniów klas IV-V.

Uczestnicy gry wyruszą w niezwykłą podróż po „Tuwimowie”. W przestrzeni miejskiej zostaną wyznaczone punkty, gdzie otrzymają zadania do wykonania. Nawiązywać one będę treścią do najpopularniejszych wierszy Juliana Tuwima. Treść zadań będzie wymagała przede wszystkim kreatywności, sprawności fizycznej, pomysłowości i zręczności. Podróż rozpocznie się na Dziedzińcu Starego Ratusza, a zakończy w siedzibie Stowarzyszenia Promyk (ul. Sobieskiego).

Cele realizowane poprzez grę

• wykorzystanie edukacyjnej gry miejskiej jako formy popularyzowania wiedzy na temat   twórczości Juliana Tuwima;
  • rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów;
  • rozwijanie umiejętności pracy w małych grupach;
  • samodzielne podejmowanie decyzji ważnych dla powodzenia całej grupy;
  • pobudzanie do rywalizacji między szkołami.
Wydarzenie odbędzie już 14 czerwca, o g. 10.00 i rozpocznie się na Dziedzińcu Starego Ratusza.
Na zgłoszenia czekamy jednak do 7 czerwca, kartę zgłoszenia znajdziecie Państwo w Regulaminie.

Zgłoszenie należy wysłać na adres: biblioteka@gniezno.pbp.poznan.pl lub zgłosić telefonicznie pod numer: 577 001 317.

Szczegółowych informacji na temat gry udziela koordynatorka wydarzenia, Katarzyna Wilczkowska, tel.: 577 001 317.