Ogólnopolski Konkurs Zespołów Rockowych im. Mikołaja Matyski

W lipcu 2022 skontaktowali się z nami Emil Pućka i Łukasz Pacholski z propozycją organizacji przeglądu zespołów rockowych. W ten sposób chcieli przywrócić pamięć o jednym z ważniejszych dla Gniezna perkusistów.
W trakcie rozmów i potencjału, jaki z tego działania wynika ustaliliśmy, że w maju 2023 zorganizujemy I Ogólnopolski Konkurs Zespołów Rockowych im. Mikołaja Matyski.
 
W skład Jury zasiądą członkowie zespołów Abraxas i Svann na czele z Anją Orthodox. Gwiazdą imprezy będzie po wielu latach przerwy zespół Svann.
 
Dziś przekazujemy
– regulamin tego konkursu regulamin konkurs 2023 MM
– kartę zgłoszenia karta zgłoszenia mm
 
Mikołaj Matyska – wybitny perkusista. W wieku kilkunastu lat dostał w prezencie od dziadka zestaw perkusyjny i wzorując się na starszym bracie Radku, zaczął spędzać na grze coraz więcej czasu. Grał w zespołach OXI, Banbura, Kino Oko, Anyway Chambers, Anyway, Svann oraz legendarnym Abraxas. Niestety nigdy nie uważał się za dość dobrego, mimo, że był o tym zapewniany przez wielu wspaniałych muzyków. Bardzo ciężko pracował na to, co osiągnął. Względy osobiste sprawiły, że zaprzestał grania na tym instrumencie. Jego twórczość zapisana jest na kilku wspaniałych płytach, a ten Konkurs ma na celu zachowanie Go w pamięci dla kolejnych pokoleń młodych artystów. 
 
Skip to content