Zielone warsztaty dla młodzieży i dorosłych

Pod hasłem Zielona reaktywacja powracają ekologiczne warsztaty organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury. W środę, 16 marca, o godz. 17:00 w Starym Ratuszu będzie można nauczyć się, jak przygotować pojemniki na rośliny z materiału po zużytych banerach reklamowych.

Po zimowej przerwie ratuszowy Ogródek budzi się na wiosnę, dlatego tematem pierwszych tegorocznych zajęć będzie przygotowanie pojemników na rośliny. Zgodnie z duchem ekologii, uczestnicy nauczą się wykorzystywać materiały recyklingowe – w tym przypadku będą to banery. Większość charakteryzuje się dużą wytrzymałością na rozciąganie i działanie warunków atmosferycznych – dlatego nie trzeba ich wyrzucać, bo świetnie nadają się na wystawione na dwór pojemniki na kwiaty i zioła. Warsztaty poprowadzą Kasia i Damian, czyli instagramowy dudet @sypaszyje, specjalizujący się w szyciu fantastycznych toreb, worków czy „nerek” z materiałów z odzysku.

Wstęp wolny – obowiązują zapisy mailowe pod adresem: staryratusz@mok.gniezno.pl