Zespół „DLA JEGO CHWAŁY” zwycięzcą ADALBERTUSA

Tegoroczny Adalbertus to ośmiu wykonawców konkursowych i tyle samo różnych światów muzycznych: od muzyki średniowiecznej i klasyki, przez piosenkę poetycką i współczesną muzykę uwielbieniową bo rockowo-bluesowe granie z domieszką reggae.

Wśród najmłodszego pokolenia naszą uwagę zwróciła szczególnie 6-letnia solistka, Iga Bogucka, oraz zespół „Dla Jego Chwały”, który otrzymał pierwszą nagrodę. Grupa dzieci dyrygowana przez 13-letnią gitarzystkę, do tego zespół instrumentalny i przeszło dwudziestka dzieci na scenie. Dużo radości i spontaniczności, a jednocześnie pełna koncentracja. A co najważniejsze, zero obciachu, z którym często kojarzy się śpiewanie w parafialnej scholii.

Spośród zespołów młodzieżowych wyróżniał się zespół Sacrum z dwiema wokalistkami na froncie. Dziewczyny śpiewały bardzo energicznie i szczerze, a liderkę zespołu, Sarę Powagę postanowiliśmy nagrodzić za nieprzeciętną osobowość sceniczną. Myślę, że warto śledzić jej artystyczne poczynania na scenie chrześcijańskiej.

Podczas Przeglądu zaprezentowali się też dorośli. Rafał Bielaszewski z zespołem „Drogo wykupieni” zaprezentował autorskie piosenki będące jego świadectwem osobistych przeżyć z Bogiem. Jedną z nich „U nas” wyróżniliśmy nagrodą specjalną, a zespół – co warto zauważyć, składający się z profesjonalnych muzyków – otrzymał trzecią nagrodę. Z kolei „Akustyczna Radiostacja” To trio dowodzone przez Aleksandra Smidtha, znakomitego wokalisty i autora muzyki. Zespół zaprezentował m.in. własne kompozycje do słów ks. Twardowskiego.

Większość uczestników pochodziła z Gniezna lub wielkopolski. Słuchając wykonawców miałem poczucie, że muzyka chrześcijańska w naszym regionie ma się dobrze, a być może z roku na rok coraz lepiej.

 Jury :

Grzegorz Góralczyk -przewodniczący
Agnieszka Ciesielska – Pawlak
Katarzyna Kucharska

I miejsce                      „DLA JEGO CHWAŁY”

II miejsce zespół                „AKUSTYCZNA RADIOSTACJA”

III miejsce zespół               „DROGO WYKUPIENI”

WYRÓŻNIENIA:

– „CHÓR ANIOŁÓW”

– IGA BOGUCKA

– ZESPÓŁ MUZYKI DAWNEJ „HUSKARL”

Skip to content