Za|Trzymane – finisaż wystawy już w najbliższy piątek

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie na wystawie „ZA/ TRZYMANE”, które pozwoli zapoznać się z ideą wystawy oraz jej problematyką.
„ZA\TRZYMANE” przygotowaliśmy wspólnie z Związkiem Polskich Artystów Fotografików Okręg Wielkopolski w ramach festiwalu fotograficznego MOMENT.
Kurator Marek Lapis, fotograf, a z pochodzenia gnieźnianin zaprosił do tego projektu 21 artystek i artystów, stawiając na prezentację szerokiego spektrum postaw twórczych w medium fotografii artystycznej.
Jak sam pisze: Żyjemy w czasach wszechogarniającego nadmiaru: myśli, zdarzeń, pragnień, wyzwań, pojęć, nakazów i oczekiwań. Trudno dzisiaj w pędzącym wokół nas świecie zatrzymać się chociaż na chwilę , aby zajrzeć w głąb siebie i nabrać refleksji. Pole sztuki, a w szczególności medium fotografii artystycznej chcą w pełni pokazać bogactwo tego, co cenne, często ukryte i przemilczane. Warto uwolnić więc te „za/trzymane” wartości i idee na zewnątrz, aby wybrzmiały pełną siłą i paletą emocji w formie wizualnej. Fotografia jest najbardziej otwartym i zrozumiałem medium komunikacji niewerbalnej, swobodnie przekraczającym granice języka, państw czy narodów.
Wydarzenie odbędzie się 10 maja, o g.18.00 – wstęp jest wolny.