Zaproszenie na warsztaty z tworzenia komiksu „Mały Książę superbohater”

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie we współpracy z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną w Gnieźnie zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych na warsztaty z tworzenia komiksu „Mały Książę superbohater”. Są one jednym z działań realizowanych w ramach projektu edukacyjno-animacyjnego „Mądrości ukryte w cudzych słowach”. Jego celem jest zmiana wizerunku czytania, promowania wartościowej literatury i rozbudzanie indywidualnej aktywności czytelniczej w każdym wieku. Uzyskał on dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Proponowane warsztaty mają dać odpowiedź na pytanie czy Mały Książę może być superbohaterem dla nastolatków? Podczas nich uczestnicy poznają proces powstawania komiksu oraz różne gatunki komiksu europejskiego i światowego. Efektem końcowym warsztatów będzie stworzenie opowieści graficznej, której głównym bohaterem będzie Mały Książę.

Warsztaty poprowadzi Jarosław (Jaro) Wojtasiński. Autor rysunków satyrycznych oraz komiksów publikowanych  na portalu poświęconym grom komputerowym Gry-online.pl (cykl komiksów „Zaginiony Level” od 2009 r.)

Adresaci:                   grupy 4-osobowe ze szkół ponadpodstawowych

Termin:                     6. 10.2020 r. godz. 11.00

Miejsce:                      sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury

Czas trwania:            2,5 h