Zagrają „Piosenkę w drodze” i pójdą

Miejski Ośrodek Kultury otrzymał zaproszenie do współpracy przy projekcie „Piosenka w drodze”, realizowanym przez gnieźnieński zespół „Zagrali i Poszli” w ramach programu „Kultura w drodze”.

„Piosenka w drodze” to projekt muzyczny i muzykoterapeutyczny, który polega na pracy z młodzieżą, seniorami a także osobami z różnego rodzaju dysfunkcjami. Autorzy spróbują dotrzeć do miejsc, do których na co dzień kultura nie dociera. Gdzie „Zagrali i Poszli” dotrą ze swoimi piosenkami, będzie można obserwować m.in. w relacjach na portalach społecznościowych. Realizacja projektu będzie jednocześnie okazją do świętowania jubileuszu zespołu, który w tym roku obchodzi 30-lecie działalności artystycznej.

Projekt „Piosenka w drodze” jest realizowany w ramach programu „Kultura w drodze”, przygotowanego przez Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

fot. Kasia Jóźwiak