Zachęcamy do wzięcia udziału w warsztacie metodycznym 26 października

Warsztat metodyczny dla nauczycielek_li, wychowawców_yń, edukatorek_ów i wszystkich, którzy pracując z dziećmi i młodzieżą chcą poszerzyć swoje kompetencje w zakresie nauczania i edukowania z perspektywy HERstorycznej.

Czym jest HERstoria?

To zajmowanie się historią z perspektywy kobiecego doświadczenia i dziejowej roli kobiet. To nurt we współczesnych badaniach nad przeszłością, który podważa tradycyjny wzór zajmowania się historią z perspektywy męskiej i jej dominującą opowieścią militarną czy polityczną.

Tematyka warsztatu w Starym Ratuszu dotyczy udziału i roli kobiet w Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919. Przybliżmy sylwetki konkretnych postaci, w tym związanych z Gnieznem i Ziemią Gnieźnieńską.

Prowadząca: Agnieszka Jankowiak-Maik „Babka od histy” – nauczycielka historii, autorka popularnego funpage’a „Babka od histy”, wiceprezeska Fundacji Muzeum Historii Kobiet, autorka artykułów na portalach Ciekawostki historyczne i Twoja Historia, aktywistyka na rzecz dobrych zmian w polskiej edukacji, laureatka Nagrody im. I. Sendlerowej i Medalu Wolności Słowa.

26 października, g. 17.00, Stary Ratusz w Gnieźnie.

Spotkanie potrwa 2,5 godziny, podzielone będzie na dwie części, z przerwą kawową.

Uczestniczący w warsztacie otrzymają zaświadczenia i materiały do samodzielnej pracy.

ZAPISY: dompowstanca@mok.gniezno.pl

Skip to content