Zabawa Latowa i Gnieźnieńskie Mistrzostwa Gier Podwórkowych

zabawa latowa

Mistrzostwa Gier Podwórkowych bazować będą na dawnych, często zapomnianych grach i zabawach podwórkowych, które dawały radość i możliwość wspólnej zabawy pokoleniom do lat 90-tych minionego wieku włącznie. Spośród wielu podwórkowych, wybraliśmy kilkanaście najciekawszych, które wejdą w skład mistrzowskich dyscyplin. Do wspólnej zabawy chcemy zaangażować całe rodziny-ze szczególnym akcentem na najmłodszych gnieźnian. Mistrzostwa zostaną poprzedzone warsztatami, pozwalającymi nauczyć się owych zabaw i gier, poznać techniki i strategie, a także stworzyć niezbędne do zabawy rekwizyty i sprzęty. Do stworzenia materiałów do gier i zabaw zostaną użyte wyłącznie materiały przeznaczone do recyklingu. Przykładowe gry: Narodówka; Zośka; Sympatia; Kuba; Samoloty; Król; Głuchy telefon; Menso; Państwa-Miasta; Klipa; Zbijany; Palant; Gra w gumę; Chłopek; Sztandary; Żywe warcaby; Gra w 21; Kampa; Dwa Ognie; Fajerka; Świnki; Ścianka; Klasy.
Zabawa Latowa jest propozycją niejako retrospekcyjną. Nazwa bowiem pochodzi od sformułowania używanego w TG „Sokół”. Formuła jest także zbliżona do tej historycznej. Zorganizowany piknik na dziedzińcu Starego Ratusza, zaaranżowany wystrój rodem z lat 30tych ubiegłego stulecia, czy w końcu zaanimowana potańcówka przy muzyce na żywo, z repertuarem z epoki będzie świetnym działaniem pro-integrującym i pozwalającym na zrealizowanie głównego celu, jakim jest popularyzacja organizacji TG „Sokół”.

 

Działanie jest sfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Skip to content