Za/trzymane – kolejny wernisaż wystawy przed nami

Miejski Ośrodek Kultury wspólnie ze Związkiem Polskich Artystów Fotografików serdecznie zaprasza do udziału w wystawie fotograficznej „ZA/TRZYMANE” , której wernisaż odbędzie się 6 kwietnia, o g. 18.00, w Galerii w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. Jest to wspólna prezentacja szerokiego spektrum postaw twórczych w medium fotografii artystek i artystów z Wielkopolskiego Okręgu  Związku Polskich Artystów Fotografików. Wstęp wolny.

Projekt fotograficzny „ZA/TRZYMANE” jest jednym z kilku odsłon w ramach MOMENT festiwal, formuły prezentacji w domenie sztuk wizualnych w Poznaniu i najbliższej okolicy. Festiwal ten powstaje, aby zachęcać do spotkania się i prowadzenia dialogu między fotografami. W tym roku meritum wydarzenia przeniesione są na większą skalę dzięki współdziałaniu młodych twórców z Poznania wraz ze Związkiem Polskich Artystów Fotografików, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Gnieźnie, Studencką Agencją Fotograficzną, Fundacją Pix.house, Jeżyckim Centrum Kultury i Galerią Rozruch. Kuratorem wystawy jest Marek Lapis.

Żyjemy w czasach wszechogarniającego nas nadmiaru: myśli, zdarzeń, pragnień, wyzwań, pojęć, nakazów i oczekiwań. Trudno dzisiaj w pędzącym wokół nas świecie zatrzymać się chociaż na chwilę, aby zajrzeć w głąb siebie i nabrać refleksji. Pole sztuki, a w szczególności medium fotografii artystycznej są w pełni pokazać bogactwo tego co cenne, a często ukryte i przemilczane. Warto uwolnić więc te „za/trzymane” wartości i idee na zewnątrz, aby wybrzmiały pełną siłą i paletą emocji w formie wizualnej. Fotografia jest najbardziej otwartym i zrozumiałem medium komunikacji niewerbalnej, swobodnie przekraczającym granice języka, państw czy narodów.

Dziś niemal niemożliwym do ukrycia jest wpływ który wywiera na nas rzeczywistość w jakiej się znajdujemy. Wystawa „ZA\TRZYMANE” pozwoli w artystycznej formie wyzwolić te pozytywne pokłady idei i tęsknot na zewnątrz, podzielić się nimi z resztą społeczności. Wymienić postawy, zdania i wartości głęboko w nas tkwiące, jako wyjątkowy pomost z innymi twórcami – nabierając refleksji z pełną uważnością nad tym co zapomniane, a wartościowe. Ta wymiana wytworzy bardzo cenną i o wysokim potencjale platformę dyskusji w eklektycznym polu sztuki „tu i teraz”.

„Fotografia jako potężne medium wyrazu i komunikacji oferuje nieskończoną różnorodność postrzegania, interpretacji i działania” Ansel Adams

Artystki i artyści prezentujący prace:
1. Michał Adamski
2. Artur Bilewski
3. Wojciech Beszterda
4. Andrzej P. Florkowski
5. Anka Gregorczyk
6. Marlena Grewling
7. Tytus Grodzicki
8. Paweł Kosicki
9. Marek Lapis
10. Zdzisław Mackiewicz
11. Marek Noniewicz
12. Zdzisław Orłowski
13. Marcin Pawlik
14. Adam Polański
15. Antoni Rut
16. Piotr Spek
17. Dawid Stube
18. Waldemar Stube
19. Krzysztof Ślachciak
20. Waldemar Śliwczyński

Skip to content