Z kubkiem herbaty przez świat – spotkanie z Agatą Ożarowską

Z KUBKIEM HERBATY PRZEZ ŚWIAT

7 kwietnia w Starym Ratuszu zapraszamy na spotkanie z Agatą Ożarowską. O godz. 12:00 poprowadzi ona warsztaty z robienia biżuterii, natomiast o 16:00 opowie o swoich pasjach, jaką  są podróże, fotografie i … herbaty.
Warsztaty: „Skrawek piękna w ziarnku piasku – zrób biżuterię z darów natury”: Przy kubku herbaty, inspirowane światem, przyrodą i podróżami każda z uczestniczek wykona dowolną biżuterię wg swojej wyobraźni. Do dyspozycji będą naturalne włóczki z Nepalu, kawałki wełny z Islandii i Wysp owczych, kora różnych gatunków drzew, piasek z różnych plaż świata, muszle, nasiona, kamienie. Wystarczy wyobraźnia i można się ubrać w kawałek pięknego, dzikiego świata.
By wziąć udział w warsztatach należy zgłosić się mailowo pod adresem staryratusz@mok.gniezno.pl
Na tropie herbaty w Birmie
Agata Ożarowska przy fotografiach, muzyce i herbacie opowie o poszukiwaniu herbacianych plantacji w Birmie, do których droga była zawiła, błotnista, a czasem – zakazana! Przez wioskę plemienia Palaung, nocne targowiska, drogi i bezdroża gdzie wstęp dla turystów jest nielegalny, doświadczając wielu stanów zniechęcenia oraz utraty optymizmu i entuzjazmu do dalszego zmierzania naprzód, powiodło się dotarcie na plantacje herbaty schowane w środku dżungli. Dzięki pomocy miejscowych ważnych osobistości, motorami po śliskich, błotnistych bezdrożach udało się dotrzeć do człowieka, który w swoim domu w dzikich Górach Czin na zachodzie Birmy zaofiarował ciepło przy ognisku, gorącą herbatę z mlekiem sojowym i pysznym jedzeniem oraz pokazał uprawiane przez siebie herbaciane pola.
Degustować będziemy oczywiście herbatę prosto z Birmy osobiście przywiezioną, a także osobiście wyprodukowaną.
Zapraszamy do Starego Ratusza (wejście od ul. Chrobrego)
Skip to content