Z Garażu Janusza Chlasty – „Najpiękniejsze Fotografie” -wernisaż

Janusz Chlasta to postać znana gnieźnianom – znany fotografik potrafił uchwycić zarówno te najważniejsze chwile w życiu naszego miasta – jak i te zupełnie zwykłe, codzienne. Fotografik pozostawił po sobie 6 tysięcy negatywów dokumentujących historię Gniezna oraz miast sąsiednich, ukazujących życie mieszkańców, pracę w zakładach przemysłowych, przyrodę, sceny uliczne i wiele innych tematów. Projekt ten będzie kolejnym etapem pracy. Ponad 70 tysięcy zdigitalizowanych materiałów pozwoliło na zorganizowanie serii wystaw w całej Wielkopolsce. Wystawa „Najpiękniejsze Fotografie” mieści się w 𝗻𝗼𝘄𝗲𝗷 𝗚𝗮𝗹𝗲𝗿𝗶𝗶 𝗠𝗶𝗲𝗷𝘀𝗸𝗶𝗲𝗴𝗼 𝗢𝘀́𝗿𝗼𝗱𝗸𝗮 𝗞𝘂𝗹𝘁𝘂𝗿𝘆, 𝗽𝗿𝘇𝘆 𝘂𝗹. Ł𝘂𝗯𝗶𝗲𝗻́𝘀𝗸𝗶𝗲𝗴𝗼 𝟭𝟭, trwa do końca roku 2023. 📷 Wstęp wolny.

————————————————————————————————————— Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

fotorelacja okiem Jerzego Andrzejewskiego.