X Jubileuszowa Trasa Koncertowa Von Promnitz Tour

Wiele lat temu Ród Rodziny Von Promnitz wyemigrował z Polski do Stanów Zjednoczonych. Historia rodu doczekała się dalszego ciągu. 10 lat temu do Gniezna przybył z USA pastor Richard Dietrichchcąc zrobić niespodziankę swojej żonie i uzupełnić informacje o historii i korzeniach jej rodu w naszym kraju. Richard i jego zona Brenda Promnitz jest w prostej linii potomkiem niezwykle wpływowego rodu Von Promnitz z pokrewieństwem z brytyjską Rodziną Królewską.

Richard Dietrich postanowił wzorcem wielkich przodków, przywieźć muzykę na polskie ziemie. „Von Promnitz Tour” jest swego rodzaju artystycznym hołdem złożonym rodzinie von Promnitz, którzy byli miłośnikami muzyki i hojnymi mecenasami sztuki. W XVIII wieku rodzina sprowadzała na tereny południowo-zachodniej Polski „wielką muzykę”, m.in. zatrudniając na stanowisku swego kapelmistrza w Żarach Georga Philippa Telemanna, a także goszcząc w swych posiadłościach liczne zacne postaci świata sztuki.

Tak powstała idea Von Promnitz Tour –  trasa koncertowa grupy artystów i zespołów reprezentujących różne style muzyczne.

Już 8 maja w Archikatedrze Gnieźnieńskiej po wieczornej Mszy św. ok godz.19:00 będziemy mieli okazję wysłuchać chóru akademickiego CEDARVILLE z Ohio, a 24 maja chóru DESERT HILLS z Arizony, który jest oryginalną mieszanką kulturową Indian, Jamajczyków oraz Amerykanów występujących w akompaniamencie dzwoneczków.

Zachęcamy do promowania i licznego uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.

koncert dietrich wersja 100

Skip to content