Wystawa „W drodze do niepodległości”

Szkoła Podstawowa nr 5 i Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie

Zapraszają na wystawę zorganizowaną w jubileuszowym roku 100 – lecia niepodległej Polski. Ekspozycja ma na celu przypomnienie najważniejszych wydarzeń i postaci związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

WYSTAWĘ MOŻNA BĘDZIE OGLĄDAĆ OD 14-25.05.2018.

OFICJALNE OTWARCIE WYSTAWY: 16 MAJA 2018 GODZ. 12.00

Miejski Ośrodek Kultury ul. Łubieńskiego 11.

Wystawa „W drodze do niepodległości” to nowoczesna i atrakcyjna lekcja historii dla uczniów i dorosłych. Fundatorami wystawy są: Bank Pocztowy SA i PERN SA. Partnerami merytorycznymi natomiast Narodowe Archiwum Cyfrowe i Archiwum Akt Nowych.

Projekt jest częścią obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, koordynowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017 – 2021. Celem PW „Niepodległa” jest wzmocnienie poczucie wspólnoty obywatelskiej Polaków oraz zachęcenie rodaków w kraju i za granicą do aktywnego uczestnictwa w obchodach i wspólnym, radosnym świętowaniu stulecia odzyskania niepodległości.

Program uświetnią uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 i Szkoły Muzycznej oraz młodzież prowadzona przez Agnieszkę Żółtowską w zespołach muzycznych MOKu.

Wystawa prezentowana była w Sejmie, a do Gniezna zostanie sprowadzona dzięki dyrektor Szkoły nr 5 Hannie Kowalskiej oraz nauczycielce Katarzynie Winiarskiej.

plansza-1-1-300x602

wystawa2-300x602 (1)

 

 

Skip to content