Wystawa rysunku i malarstwa Klubu Plastyka działającego w MOK

Otwarcie wystawy 7 listopada (czwartek) godz.18.00 w Starym Ratuszu połączone będzie ze spotkaniem twórczym, podczas którego można zobaczyć jak powstaje dzieło, jak również samodzielnie podjąć próbę pracy przy sztaludze.

Klub Plastyka skupia około 23 uczestników. Są to osoby czynne zawodowo i będące na emeryturze. Tworzą w różnych technikach malarskich, wzajemnie prowokując się do poszukiwania kolejnych dróg rozwoju.

Malują pejzaże, faunę i florę, martwą naturę, architekturę, portrety, sceny rodzajowe, kopie obrazów znanych artystów oraz abstrakcyjne kompozycje. Tworząc swoje prace często korzystają ze wsparcia instruktora Kazimierza Muszyńskiego. Swój warsztat doskonalą podczas zajęć w pracowni Miejskiego Ośrodka Kultury, a także uczestnicząc w plenerach malarskich oraz organizując wspólne wyjścia i wyjazdy ze szkicownikiem.

Artyści skupieni w Klubie prezentują swoje prace na wystawach indywidualnych
i zbiorowych, a także wysyłają obrazy na przeglądy wojewódzkie i krajowe. Biorą udział
w konkursach, gdzie ich prace wzbudzają zainteresowanie jurorów i zwiedzających. Otrzymują nagrody i wyróżnienia.

 Wystawa w przestrzeni wystawienniczej Starego Ratusza daje plastykom możliwość podzielenia się własnymi doświadczeniami malarskimi, inspiracjami i twórczymi poszukiwaniami. Być może stanie się również okazją do kolejnych spotkań i wzajemnej wymiany wrażeń i spostrzeżeń.

Obrazy i rysunki prezentowane na wystawie to tylko część prac powstałych w ostatnim czasie – w czerwcu i podczas wakacji na wyjazdach plenerowych, w zaciszu prywatnych pracowni, oraz na warsztatach zajęciowych. Są to prace przedstawiające piękno otaczającego świata, niezwykłość przyrody, barwną urodę kwiatów, ulotność nastrojów, utrwalające wspomnienia i mijające chwile, a także przedstawiające piękno miejsc
z którymi twórcy są związani.

Autorzy prac:

Mariola Waszak, Alina Piskorz, Marek Łagiewski, Elżbieta Krawczyńska, Barbara Skibińska,
Barbara Kałek, Aleksandra Mikuła, Zofia Neumann, Dominika Orzołek, Michał Stępniewski,
Barbara Kopocińska, Anna Cyprych, Urszula Perczyńska, Anna Smolenko, Stefania Smolenko,
Danuta Piniarska – Marek, Jolanta Molińska, Julia Pawlicka – Dekert, Ewa Lorens – Greber,
Czesława Rybarczyk, Maria Szcześniak, Regina Marzec, Gabriela Solarek, Kazimierz Muszyński,
Anna Kowszewicz.

Galeria KLUB PLASTYKA19 plakat Druk

Skip to content