Wystawa przypominająca 40-lecie Stanu Wojennego

Pamiątki w postaci wycinków z gazet czy zdjęć, ale także i prycza z Zakładu Karnego w Gębarzewie gdzie internowano działaczy opozycji, wypełniły nowo otwartą wystawę Miejskiego Ośrodka Kultury, poświęconą 40. rocznicy ogłoszenia Stanu Wojennego w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Otwartą w poniedziałek ekspozycję można oglądać na parterze Starego Ratusza do 23 grudnia.

Wernisaż wystawy zgromadził m.in. przedstawicieli środowisk opozycyjnych z Gniezna i okolic – np. rodzin Stanisława Grzeszczaka, Romana Paluszaka czy Marka Kosmali – a także kierownika miejscowego Archiwum Państwowego, Marka Szczepaniaka czy dyrektora Archiwum Archidiecezjalnego, ks. Michała Sołomieniuka.

Więcej zdjęć z wernisażu wystawy można obejrzeć na oficjalnym profilu MOK na Facebooku.

Drugim z wydarzeń upamiętniających tę rocznicę był koncert Piotra Bukartyka w restauracji „Europejskiej”.