Wystawa fotografii Dawida Stube

Każdego roku Miejski Ośrodek Kultury stara się przygotować ciekawe wydarzenia na rozpoczęcie swojego sezonu. Po raz pierwszy inauguracja będzie miała miejsce w Starym Ratuszu i na jego dziedzińcu.

Z tej okazji odbędzie się wystawa oraz koncert.

O godzinie 18.00 zapraszamy do sali na parterze Starego Ratusza na wernisaż wystawy fotografii pod hasłem: „Teatr”. Autorem zdjęć jest Dawid Stube – fotograf i pedagog. Na zdjęciach będzie można zobaczyć sceny ze spektakli, które odbywały się przez ostatnie 5 lat na deskach gnieźnieńskiego teatru. Wystawa czynna będzie do 27 września w godz. 10.00 – 18.00

Dawid Stube

od kilku lat fascynuje się fotografią teatralną. Współpracuje z Teatrem Fredry, dokumentując wszelkie wystawione sztuki i projekty związane z gnieźnieńskim teatrem.

Oprócz teatru zajmuje go sztuka fotografowania ludzi. Z bratem prowadzi studio Fotostube w Gnieźnie. Od 2012 do 2016 roku fotoreporter „Głosu Wielkopolskiego”.

Zdobywca pierwszej nagrody w najważniejszym konkursie prasowym w Polsce – Grand Press Photo 2018. Finalista Grand Press Photo 2017.

Laureat konkursu prasowego Wielkopolska Press Photo.

Drugie miejsce w konkursie fotografii dokumentarnej Moja Wielkopolska, Poznań. Wyróżnienie w konkursie fotografii czarno białej Monovision Photography Awards. Finalista konkursu Fotografii Teatralnej (Instytut Teatralny).

Zdjęcia publikował m.in. w „Dużym Formacie”, „Polska The Times”, „Gazecie Wyborczej”, Newsweek.pl, NaszeMiasto.pl

Autor indywidualnych i zbiorowych wystaw fotograficznych.

Jest typem marzyciela, każdego dnia próbuje spełniać swoje marzenia. Jego motto to: Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. ..INAUGURACJA19 zapr Stube druk

Skip to content