Wyłoniono zwycięzcę I edycji Impresji Teatralnych Smyka

Przegląd teatralny dla dzieci, warsztaty artystyczne dla młodzieży i „twórcze świętowanie” dla całych rodzin; wszystko to w ramach projektu „Impresje teatralne Smyka”. Przedsięwzięcie realizowane było w formie online od października i właśnie wyłoniono zwycięzcę I edycji.

Młodzi artyści w twórczy sposób mieli szansę pogłębić swoją wiedzę na temat Wielkopolski, jej historii, tradycji i obyczajów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Nacisk położono przede wszystkim na Narodowe Święto Niepodległości i związane z tym, obchodzone w Wielkopolsce Święto Świętego Marcina. Nie zabrakło również odniesień do regionalnych zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

W jesienne czwartki w przedszkolach odbywały się przeglądy teatralne, które oceniało profesjonalne jury, a ich młodzi uczestnicy walczyli o nagrodę główną, którą był aparat fotograficzny z możliwością nagrywania.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcy – Przedszkolu Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a’Paulo, gratulujemy!

Projekt zrealizowany został ze środków Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Beneficjentem projektu jest Stowarzyszenie PROMYK,
a partnerem Miejski Ośrodek Kultury.

Zarówno warsztaty, jak i finał znajdziecie Państwo pod linkiem:

Finał Impresji Teatralnych Smyka