Wspólnie stwórzmy świąteczną atmosferę podczas kolejnego Jarmarku Bożonarodzeniowego!

Zapach świątecznych potraw, grzanego wina i wszechobecna atmosfera bliskości i radości sprawia, że niewiele jest osób, które nie kochają Bożego Narodzenia. W naszym mieście jest podobnie, dlatego z wielką przyjemnością zapraszamy wszystkich na kolejny Jarmark Bożonarodzeniowy, od 2 do 6 grudnia starówka, a więc Stary Ratusz, ulica Chrobrego, ulica Rzeźnicka i Rynek zamienią w prawdziwie świąteczne miasteczko.

Gnieźnianie zapewne nie wyobrażają sobie początku grudnia bez Jarmarku Bożonarodzeniowego. Ponownie więc, przygotowania do świątecznego okresu rozpoczniemy wspólnym włączeniem iluminacji na gnieźnieńskiej choince, 2 grudnia, o g. 17.00. Kolejne dni, aż do Mikołajek będą wypełnione atrakcjami – tj. warsztatami, konkursami i występami. Oczywiście nie zabraknie także stoisk wystawienniczych, gdzie każdy będzie mógł zakupić ozdobę świąteczną czy prezent dla bliskich.

Zachęcam do udziału w tegorocznym Jarmarku Bożonarodzeniowym, będzie miał on nieco inny wymiar niż do tej pory, ponieważ nie będzie drewnianych domków, a zamiast nich pojawią się namioty naszych wystawców, ale jestem pewien że atmosfera i świąteczny klimat będą tak samo dobre, a może nawet lepsze niż podczas poprzednich edycji. Szczególnie chciałbym zaprosić mieszkańców do udziału w Otwarciu Jarmarku, 2 grudnia, o g. 17.00 – kiedy to wręczymy dzieciakom nagrody za kartkę świąteczną oraz oczywiście, wspólnie włączymy iluminację na naszej choince. Mam nadzieję, że w piątek wypełnimy Rynek i Deptak po brzegi!”– mówi Tomasz Budasz, prezydent Miasta Gniezna.

Jako Miejski Ośrodek Kultury zapraszamy wszystkich uczestników Jarmarku do udziału w naszych warsztatach, a proszę mi wierzyć – absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie! Będziemy przygotowywać wspólnie świąteczne ozdoby, stroiki czy skrzaty – wszystko co może pięknie przyozdobić nasze domy lub będzie stanowić świetny prezent dla bliskich. Zajęcia będą odbywały się w sobotę i niedzielę od 11.00-13.00, i poniedziałek od 17.00-19.00 – wszystko oczywiście w Starym Ratuszu. Fanów łakoci zapraszamy natomiast 2 i 6 grudnia, o 17.30, na warsztaty ze zdobienia pierników w zabytkowym Autosanie. Mam nadzieję, że wszyscy spotkamy się także podczas MOKołajów – imprezy, która jest już na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych przez MOK, wspólnie z Classic Veteran MC Club Poland. – dodaje Marta Pacak, Zastępczyni Dyrektora MOK.

Program Jarmarku
2 GRUDNIA (piątek)

12.00 – otwarcie Jarmarku

Rynek

17.00 – rozstrzygnięcie konkursu na miejską kartkę świąteczną, odpalenie iluminacji świątecznych,

17.15 koncert sekcji MOK,

17.30 – koncert orkiestry dętej

17.30 – warsztaty zdobienia pierników w Autosanie

3 GRUDNIA (sobota)

11.00 -13.00 – Świąteczne warsztaty w Starym Ratuszu dla każdego

4 GRUDNIA (niedziela)

11.00 -13.00 – Świąteczne warsztaty w Starym Ratuszu dla każdego

5 GRUDNIA (poniedziałek)

17.00 -19.00 – Świąteczne warsztaty w Starym Ratuszu dla każdego

6 GRUDNIA (wtorek) MOKOŁAJE

Przed Starym Ratuszem

17.00 – rozstrzygnięcie konkursu na przebranie Mikołajkowe

17.00 – koncert sekcji MOK z balkonu Starego Ratusza

Rynek

17.30 – MOKołaje na motocyklach

17.30 – warsztaty zdobienia pierników w Autosanie

Poza tym, Codzienne przejazdy bajkowej kolejki!

Wesołe miasteczko na Rynku