Wrzesiński chór zwycięzcą „Adalbertusa”

Organizowany przez MOK Przegląd Piosenki Religijnej „Adalbertus” powrócił do swej tradycyjnej formy. Podczas pierwszego dnia obchodów Imienin Miasta, pod pomnikiem św.Wojciecha zaprezentowało się 6 grup. Zwycięski okazał się Wrzesiński Chór Dziecięco-Młodzieżowy pod kierownictwem Izabeli Zalewskiej.

Po wysłuchaniu przygotowanych przez zespoły programów, jury przeglądu w składzie Paulina Kuczyńska-Siwka, Agnieszka Żółtowska i Andrzej Januchowski, ogłosiło następujący werdykt: za zwycięskim Wrzesińskim Chórem Dziecięco-Młodzieżowym uplasowały się kolejno zespół „Wesołe nutki” z Orchowa, „Trochę wyrośnięte Michałki” z Wągrowca oraz „Retro” z Gniezna. Ponadto wyróżnieniami nagrodzono zespoły „Archangelus” z Mieściska i „Vox Anima” z Witkowa.

Nagrody w przeglądzie ufundowało Miasto Gniezno oraz Kuria Metropolitalna Archidiecezji Gnieźnieńskiej. „Adalbertusa” swoim patronatem objął Prymas Polski, abp Wojciech Polak.

Więcej zdjęć z przeglądu, oraz z całego Jarmarku Świętego Wojciecha, można znaleźć na oficjalnym profilu społecznościowym MOK.

Skip to content