Włochy w sercu Gniezna – Festa Italiana w ostatni weekend sierpnia na Rynku

Kraj z Południa Europy znany jest nie tylko z pięknych zabytków, mody i czarujących widoków…ale także ze znakomitej kuchni! Okazja do skosztowania smakołyków ze słonecznej Italii nadarzy się już niebawem – bowiem w ostatni weekend sierpnia zwita do Gniezna wielu wystawców z prawdziwe włoskimi produktami.

Od 25 do 27 sierpnia na gnieźnieńskim rynku, od godziny 10.00,  zagości jarmark produktów włoskich, organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury i  Spółkę Athena International Company – Squisitissimo, z udziałem wystawców z Sardynii, Veneto, Apulii, Sycylii, Toskanii, Trentino- Alto Adige i Emilia Romagna. Liczne stoiska pełne oryginalnych włoskich smakołyków premium zaoferują degustację oraz możliwość zakupu włoskich produktów spożywczych, m.in. salami, szynkę Culatello, makarony, Mortadelę, ciasteczka cannoli siciliani, sery parmigiano reggiano, pecorino, sery z dodatkiem, wina, pieprzu czy pistacji, oliwki, suszone pomidory, karczochy, sardele, oliwę z oliwek, tradycyjny chleb włoski i inne rarytasy.

Dodatkowo, w sobotę, 26 sierpnia – o g. 16.00 zapraszamy na koncert Giuseppe Serio, który zagra covery największych włoskich hitów.

—————————————————————————————————————–

Sponsorami wydarzenia są firmy – NEST, Mebloforma, BestPol