WITKACY NA WAKACJE/ Rodzinna niedziela z Witkacym  25.08 | g. 11.00 | galeria MOK

25 sierpnia, o g. 11.00 MOK zaprasza na spotkanie wokół wystawy „WITKACY. Wystawa fotografii Stanisława Ignacego Witkiewicza ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem”.

Kim jest Witkacy i co lubił fotografować? Co go fascynowało w lokomotywach? Dlaczego na zdjęciach robił dziwne i śmieszne miny?

Uczestnicy spotkania poznają jednego z najważniejszych artystów polskiej sztuki XXw. A był to artysta niesamowity – pracowity, zdolny, wrażliwy i może trochę szalony.

Na wystawie wyeksponowanej w Galerii MOKu poznacie jego fotografie. Witkacy był oprócz tego malarzem, dużo rysował, pisał sztuki teatralne i filozofował. Już wieku 5 lat zajął się sztuką i eksperymentowaniem z nią. Wspierał go w tym tata, który zapewnił mu niezwykłe edukacyjne zajęcia w rodzinnym domu.

Podczas spotkania i warsztatu uczestnicy poznają rodzinę artysty, wykonają kolaż fotograficzny z widokiem na Tatry oraz zbudują model pociągu do Zakopanego aby odwiedzić Witkacego.

Wstęp wolny, dla dzieci od lat 5 z opiekunami.

Wejście od ul. Łubieńskiego, bezpośrednio do Galerii MOKu