Wiosna wyczarowana za sprawą siedmiu drużyn, którzy wzięli udział w grze miejskiej!

W ostatni dzień kalendarzowej zimy Miejski Ośrodek Kultury zorganizował grę miejską dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych pt. „Wyczarujmy sobie wiosnę”.

Uczniowie ruszyli ze Starego Ratusza, mieli okazję odwiedzić Bibliotekę Pedagogiczną, rzeźbę Wacława II na Targowisku Miejskim po drodze rozwiązując przygotowane zagadki. Trasa gry zaprowadziła uczestników na popularną „Weneję”, gdzie rozprawili się z Marzanną – tradycyjnym symbolem końca zimy. Wydarzenie zakończyło się w Starym Ratuszu, gdzie uczestnicy zaprezentowali okrzyki przywołujące wiosnę, oraz układy taneczne przygotowane specjalnie na tę okazję.