Wiemy, że Was ucieszy ta wiadomość!

Koronacja Królewska wraca do Gniezna! Po dwóch latach jarmarku średniowiecznego możemy już śmiało wrócić do rzeczywistości sprzed pandemii.

Na ten moment ogłaszamy nabory osób, grup, firm, rzemieślników, którzy stworzą aurę stanowisk historycznych i niehistorycznych wokół koronacji!

Są już gotowe do wypełnienia formularze zgłoszeniowe:
UWAGA!!! Zgłoszenia zbieramy do wyczerpania puli miejsc!
W tym roku wraca z jedno z największych wakacyjnych wydarzeń jakim jest Festiwal Kultury Słowiańskiej „Koronacja Królewska”. MOK pracuje nad tym, aby nie zawieść apetytów wszystkich, którzy czekają na flagowy event w naszym mieście. Priorytetem oprócz obozowiska średniowiecznego, pokazów walk, muzyki i tańca dawnego będą pokazy konne i teatr ognia. Oczywiście pojawi się także strefa dla najmłodszych, dla których zostanie uruchomiona strefa z wieloma atrakcyjnymi warsztatami (motanki, lepienie z gliny, uzbrojenie z kartonu, wianki, paciorki, plac małego archeologa i inne), działająca w godzinach trwania festiwalu. Nowością będzie strefa średniowiecznego ogrodu – ale to zagadnienie, o którym informacje będą przed zainteresowanymi odkrywane stopniowo.