Wielkopolski Weekend Miejski tym razem nad Wenecją!

Kultura tego miasta to LUDZIE – to podtytuł tegorocznego wydarzenia, jak i pilotażowej edycji prowadzonego przez MOK projektu w szkołach podstawowych. Można jednak pokusić się o stwierdzenie, że jest to także podstawowy cel kolejnych edycji Wielkopolskiego Weekendu Miejskiego. Tym razem Miejski Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich nad jezioro Jelonek, dokładnie w okolice placu zabaw i skweru im. Miasta Speyer.

W ramach dwudniowego wydarzenia MOK proponuje mieszkańcom i turystom kilka aktywności.

Będzie można dołączyć do grupy artystów przygotowujących mural dotyczący postaci z Gniezna działających w kulturze. Pierwszy taki mural powstał na ul. Orzeszkowej – teraz czas na Weneję. Tu uwaga skupi się na Teresie Łubińskiej-Kalinowskiej, Danieli  Zybalance-Jaśko, Krystynie Jóźwiak, Jerzym Sieczkowskim, Jarosławie Krenzie, Januszu Chlaście, Leonie Galińskim, Klemensie Waberskim a także na tegorocznych bohaterach – Marcelim Derengowskim oraz Wiesławie Kiserze.

W nawiązaniu do tych postaci – będzie można spróbować swoich sił zasiadając do pleneru malarskiego, biorąc udział w grze edukacyjnej. Dla pierwszych 50 zespołów przewidziane gadżety miejskie.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę najmłodsi będą mogli wziąć udział w animacjach i grach podwórkowych w godzinach 11-13, 16-18.

Dodatkowo, w sobotę, 22.07, g.16.00 – odbędzie się dyskusja i warsztat z Tomaszem Chełkiem „Czy wartości w życiu mają jakiekolwiek znaczenie?”

W weekend od 22 do 23 lipca, między 11.00, a 20.00, nad popularną Weneją czeka sporo działań, dotyczące kulturalnej historii naszego miasta.

———————————————————————————————-

Wydarzenia finansowane z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Gniezna na lata 2023 -2025