Wielki konkurs wiedzy o Wiedźminie

Członkowie Stowarzyszenia Fantasmagoria, którzy od lat są wiernymi fanami przygód Geralta i spółki w każdej odsłonie pragną zaprosić wszystkich zainteresowanych  na „Wielki konkurs wiedzy o Wiedźminie”. Początek już w sobotę, 28 sierpnia o 11.00 w gnieźnieńskiej Latarni na Wenei. Wstęp wolny, zapisy na miejscu.

Geralt, Ciri, Jaskier i Yennefer na dobre zagościli już bowiem w światowej popkulturze. Figurki postaci stworzonych przez Andrzeja Sapkowskiego możemy znaleźć w dowolnym sklepie z komiksami od Nowego Jorku po Tokio, na Netflixie już w sierpniu pojawi się film animowany produkcji koreańsko-amerykańskiej, a gra komputerowa Wiedźmin III: Dziki Gon pobiła swego czasu liczne rekordy i zgarnęłą ogrom nagród. Jest to naprawdę rzadki przypadek (jeżeli nie pierwszy w ogóle), gdy polski produkt trafił do świadomości masowego odbiorcy na całym świecie.

Ogromna popularność uniwersum przyczyniła się do powstania wielu produktów z Wiedźminem w roli głównej, a więc materiałów na konkurs z pewnością nie zabraknie. Zakres rywalizacji będzie obejmował wiedzę z cyklu książek Andrzeja Sapkowskiego, gier komputerowych studia CD Projekt Red, filmu, seriali (polskiego i netflixowego), a także komiksów, gier planszowych i karcianych oraz ogólnych wiadomości o historii wiedźmińskiego fenomenu. Pytania będą jednak wymieszane, dlatego nie trzeba znać wszystkich tych produkcji, by mieć szansę na wygraną. Wiele zależeć będzie bowiem od szczęścia.

Na najlepszych czekać będą atrakcyjne nagrody rzeczowe. Organizatorzy zapraszają także do kibicowania zawodnikom i dopingowania ich podczas zmagań. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Fantasmagoria oraz Latarnia na Wenei.

 

Skip to content