Wiele kultur w Starym Ratuszu

W ramach miesiąca z wielokulturowością w Starym Ratuszu zapraszamy na wydarzenie „Wiele kultur w Starym Ratuszu” – 22 stycznia, w środę od godziny 17.00 do 19.00 we wszystkich ratuszowych wnętrzach będzie się wiele działo. Wydarzenie to przygotowaliśmy we współpracy z Instytutem Kultury Europejskiej w Gnieźnie oraz ze Stowarzyszeniem Kasztelania Ostrowska.

W programie:

• ZRÓB SOBIE ORNAMENT to rodzinny warsztat plastyczny, poprzedzony opowieść o charakterystycznym ukraińskim motywie zdobniczym, który można znaleźć na przedmiotach codziennego użytku czy ubiorze
  • PRZYPRAWY ŚWIATA z Kasztelanią Ostrowską to opowieść, pokaz i warsztat edukacyjny o przyprawach z różnych zakątków świata
  • SŁOWIAŃSKIE LALKI ŻYCZEŃ jest warsztatem tworzenia motanek czyli pochodzących z Białorusi i Ukrainy szmacianych lalek wykonywanych bez użycia igły, nożyczek czy noża.
  • TAŃCE ŚWIATA to warsztat taneczny, podczas którego każdy będzie mógł spróbować swoich sił w salsie, tangu czy kanakanie
  • KONCERT UKRAIŃSKICH PIEŚNI I KOLĘD w wykonaniu studentów IKE o godz. 18.00!

W trakcie wydarzenia na każdego będzie czekał poczęstunek – kubek gorącego barszczu ukraińskiego.

Serdecznie zapraszamy!

Plakat 2-1