Weekend TAŃCA już za kilka dni!

16 i 17.08 | Rynek | piątek od g. 18.00, sobota od g. 16.00

XVII Międzynarodowe Spotkania z Folklorem i Weekend Tańca w ramach KFA

Po raz kolejny dobrze znane i lubiane Międzynarodowe Spotkania z Folklorem będą połączone z innymi wydarzeniami związanymi z tańcem: pokazami tańca i warsztatami.

Festiwal Sztuki Ludowej zadaje pytania o to, w jakich wspólnotach wyobrażonych chcemy uczestniczyć i jakie tradycje chcemy podtrzymywać. Zespoły folklorystyczne to fantazja o tym, czym była sztuka ludowa.

Ta fantazja jest punktem odniesienia dla współczesnych społeczności.

Globalnym celem Festiwalu Sztuki Ludowej jest popularyzacja międzynarodowego folkloru oraz działanie na rzecz podtrzymywania tradycji w sposób, który dostępny będzie dla widzów w każdym wieku. Istotą Festiwalu jest działanie na rzecz tolerancji i zrozumienia dla innych narodowości, w celu budowania świadomego społeczeństwa lokalnego.

Miejski Ośrodek jest partnerem w projekcie realizowanym przez Towarzystwo „Poligrodzianie”. W piątkowe popołudnie i wieczór będzie można zobaczyć zespoły taneczne z całego świata:

Belize National Dance Company – Belize

Smacht Academy – Meksyk

Dance Division at Tsoying Senior High School – Tajwan

Khwapkimi Art Institution – Nepal

Kairat Kyrgyz Creative Center – Kirgistan

TSU-Flying Georgians – Gruzja

Ballet Saly Velingara – Senegal

Zespół Folklorystyczny „Obertas” – Gniezno

Sobota przeznaczona jest na pokazy i animacje lokalnych grup tanecznych.

O g. 16.00 rozpocznie się maraton Zumby z fantastycznymi instruktorkami!!!

O g. 19.00 planowane są pokazy Zespołu Tańca Ludowego GNIEZNO

Realizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie przy wsparciu finansowym Miasta Gniezna. MOK jest partnerem w projekcie Towarzystwa “Poligrodzianie”.

Sponsorem wydarzenia jest Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie