Warsztaty Kreatywne już 3.10

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat na cykl warsztatów kreatywnych realizowanych w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie.

Zaczynamy w sobotę 3 października warsztatem „Słoń w sklepie z koszulkami”, na którym wykonacie własne wzory na ubraniach, które dumni zabierzecie do domu. W każdą następną sobotę aż do końca listopada w godzinach od 11 do 13 pokażemy wam jak zrobić coś z niczego, jak przywrócić dawny blask czemuś, co jak mogłoby się wydawać powinniśmy wyrzucić na śmietnik, jak poprzez sztukę i dobrą zabawę mieć wpływ na życie w naszym otoczeniu i zachwycać dorosłych naszymi działaniami. Będziecie reporterami, rzeźbiarzami, twórcami maskotek, staniecie w obronie zwierzaków a na koniec zaprojektujecie miasto idealne. „Mas-kotki”, „Potwora do Bendera”, „Pomnik zjedzonego owoca” to tylko niektóre tytuły kolejnych naszych spotkań.

Uzdolnienia plastyczne i artystyczne nie mają znaczenia – sprawimy, że każdy poczuje się jak artysta, który może zrobić coś fajnego, ładnego, mądrego i ważnego. Efekty naszej pracy zaprezentujemy jak dzieła w prawdziwej galerii sztuki i pojawią się one w przestrzeni naszego Miasta.

Aleksandra Dudczak – Kulturoznawczyni, członkini Stowarzyszenia Ośla Ławka, organizatorka  wydarzeń kulturalnych w Gnieźnie i w Toruniu. Prowadząca warsztaty z tworzenia animacji poklatkowej, koszulek metodą „Zrób to sam”, czy zajęć dla dzieci i młodzieży związanych z tematyką legend miejskich Torunia. Prowadzi zajęcia pod hasłem: „dzieci i ryby mają głos!”, czyli z pełnym zaufaniem do dziecięcej wyobraźni. Sama jest uczestniczką wielu społecznych działań, na których uczy się ciągle jak najlepiej komunikować się z młodymi ludźmi. Wierzy, że poprzez Warsztaty Kreatywne, które zaczyna właśnie prowadzić w Gnieźnie, uda się stworzyć „coś z niczego”, przy pomocy prostych umiejętności manualnych.

Piotr Buratyński – kulturoznawca i filmoznawca, muzyk i filmowiec amator. Zajmuje się edukacją artystyczną i filmową dzieci i dorosłych. Stypendysta Miasta Torunia w dziedzinie kultury 2013 i Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w dziedzinie twórczości artystycznej 2015.

plakat_kreatywne

Skip to content