Wakacyjne Podróże Kulinarne czas zacząć!

Letnia Sala Pałacu Balcerowo po raz kolejny otwiera się na nowe smaki. To doskonała okazja, aby skosztować potraw dotąd nam nieznanych i poznać kuchnie z dalekich stron.

Podróże Kulinarne to cykl imprez, które już na stałe wpisały się w kulturę miasta Gniezna. Niecodziennie można obserwować doskonałych kucharzy, którzy na naszych oczach przygotowują smakowite potrawy z całego świata. Będzie też szansa, aby gotować razem z nimi i nauczyć się przyrządzać wszystkie dania wieczoru. Na miejscu będzie na Państwa czekać przystawka pobudzająca apetyt na więcej.  W międzyczasie zapraszamy do bufetu kuszącego zapachem różnorodnych potraw.

Każde spotkanie poprowadzi duet Nin, czyli dwoje przesympatycznych konferansjerów, którzy będą czuwać nad przebiegiem całego wydarzenia i rozbawiać uczestników jak przystało na znakomitych kabareciarzy. Przewidziane są też konkursy i zabawa taneczna. Dodatkową atrakcją będą Goście z danego regionu, którzy za sprawą swych opowieści pozwolą przenieść się myślami w miejsca konkretnej podróży.

Pierwsze spotkanie kulinarne odbędzie już 16 czerwca o godzinie 18.00.  Zaczynamy Kuchnią Kaukaską (gruzińską, ormiańską), która charakteryzuje się bogactwem smaków i aromatów za sprawą rozmaitych, naturalnych przypraw. To natomiast sprawia, że dania kuchni kaukaskiej, pomimo swojej oryginalności i tradycji są zdrowe, a co najważniejsze – są bardzo smaczne.

Druga kulinarna podróż przeniesie nas w świat Kuchni Indyjskiej. Już 21 lipca w Letniej Sali Koncertowej Pałacu Balcerowo będzie można nacieszyć oko sporą ilością barwnych, smakowitych potraw. Próżno w tej kuchni szukać przetworzonych składników, ale znaleźć tam można natomiast imbir, curry czy papryczkę chili.

W ostatnią podróż do Rosji wyruszymy 25 sierpnia. Kuchnia naszych sąsiadów jest nam bliżej znana, niż pozostałe z cyklu. Natomiast poprawnie przygotowywać charakterystyczne dania Kuchni Rosyjskiej, takie jak Sojlanka, zupa ucha czy bliny – potrafi niewiele osób. Mnogość technik sprawia, że potrawy te nie są łatwe do przygotowania. Warto jednak poznać sposób ich przyrządzania, ponieważ smak tych dań jest niepowtarzalny.

Wycieczka do Kaukazu, Indii i Rosji jest na wyciągnięcie ręki tylko za sprawą Wakacyjnych Podróży Kulinarnych. Bilety w cenie 49 zł/os. dostępne są w recepcji Hotelu Pietrak w Gnieźnie. Zapraszamy też do śledzenia naszego Fanpage na Facebooku PAŁAC BALCEROWO – tam zawsze można znaleźć najnowsze informacje o imprezach kulinarnych i koncertach organizowanych przez Sieć Hoteli Pietrak.

kuchnia kaukaska

Skip to content