W jaki sposób koronawirus wpłynął na twórczość – wystawa fotografii Sławomira Kuczkowskiego „Twórczość w czasie pandemii- z Gniezna”

Kolejna gratka dla miłośników fotografii w Starym Ratuszu. Już 8 grudnia, o g. 18.00 zapraszamy na wystawę Sławomira Kuczkowskiego, która będzie traktować o twórczości w czasie pandemii.

Sam autor o swojej wystawie mówi w następujący sposób: ”Jest wystawą fotografii, która odnosi się do idei dualizmu, kontrastu – wzajemnych relacji elementów rzeczywistości i sposobów ich postrzegania. Jest to kontynuacja rozważań o i przy pomocy fotografii zaprezentowanych również w Gnieźnie na ubiegłorocznej wystawie „ Sławomir Kuszczak – Fotografia” w Starym Ratuszu.

Tym razem inspiracją dla zdjęć jest samo miasto – Gniezno i spotkani w nim ludzie w rzeczywistości pandemii. Wszystkie prace prezentowane na wystawie powstały w przeciągu kończącego się roku ale część fotografii jest ewidentnym rozliczeniem się autora z wieloletnim okresem mieszkania i życia w Gnieźnie. Jest to typowa wystawa z kluczem, a właściwie z kluczami, należy odpowiednio rozszyfrować widoki miasta i poznać fotografowane osoby.

 

Wstęp na wydarzenie jest oczywiście darmowy, wystawa będzie prezentowana w Starym Ratuszu do 8 stycznia 2023 roku.

Skip to content