Ukraińska Wiosna: Koncert „Igor Hnydyn Project”

12 maja o godz. 19.00 zapraszamy na koncert Igor Hnydyn Project, który odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie w ramach XI edycji Festiwalu Kultury Ukraińska Wiosna.

Bezpłatne zaproszenia do odbioru w sekretariacie MOK.

«Igor Hnydyn Project»
“Rytm jest podstawą wszelkiego istnienia na świecie. Jako bicie serca towarzyszy nam jeszcze w łonie matki, a od momentu narodzin tworzymy do niego swoje pierwsze dźwięki, pierwsze melodie. Każdy z nas jeszcze jako dziecko zaczyna od krzyku i płaczu, by później przekształcić to na nasze wewnętrzne melodie i harmonie tworząc muzyczny świat. To charakter mojej wizji świata, charakter mojej muzyki”.

Igor Hnydyn – najlepszy ukraiński perkusista młodego pokolenia, współzałożyciel Lwowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Współczesnej, a także Wydziału Jazzu Lwowskiej Akademii Muzycznej. Stypendysta Kennedy Center w USA i programu Gaude Polonia. Uczestnik wielu międzynarodowych festiwali i laureat konkursów – zarówno perkusyjnych, jak i jazzowych.
Projekt Igora Hnydyna to rezultat pracy przedstawicieli nowego pokolenia ukraińskiej społeczności muzycznej Lwowa we współpracy z muzykami z Polski. Od lat Igor realizuje założenie integracji środowisk muzycznych Polski i Ukrainy, czego owocem będzie występ polsko-ukraińskiego zespołu podczas Festiwalu Kultury Ukraińska Wiosna w składzie: Igor Hnydyn (perkusja), Anastasija Litvinyuk (piano), Szymon Kamykowski (saksofon), Roman Chraniuk (kontrabas). Muzyka, którą będzie można usłyszeć to synteza różnych stylów, w których polirytmia przeplata się z elementami muzyki świata i różnymi stylami jazzu.
Partnerem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie

Wydarzenie odbędzie się w ramach XI edycji Festiwalu Kultury Ukraińska Wiosna. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne POLSKA-UKRAINA, współorganizatorem jest Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu w Poznaniu w Poznaniu

XI edycję Festiwalu Kultury Ukraińska Wiosna dofinansowano ze środków budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Miasta Poznania.

ukraińska wiosna plakat

Skip to content