Tłumy na otwarciu Jarmarku Bożonarodzeniowego

Zimny, mikołajkowy wieczór nie odstraszył tłumów gnieźnian i mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy przybyli na otwarcie VII Gnieźnieńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Punktem kulminacyjnym pierwszego dnia imprezy było uroczyste zapalenie iluminacji na Rynku, którego wspólnie z prezydentem Tomaszem Budaszem dokonali uczniowie gnieźnieńskich podstawówek: autorzy najlepszych prac w konkursie na oficjalną miejską kartkę świąteczną.

Stoiska wystawców na Jarmarku były czynne już od godziny 12:00 – i o tej samej porze będą się otwierać w kolejne dni, aż do niedzieli włącznie. Przypomnijmy, że oprócz świątecznych kramów handlowych oraz zjeżdżalni, kolejki i karuzeli i innych atrakcji dla najmłodszych na Rynku, organizatorzy Jarmarku przygotowali różne warsztaty i spektakle, które będą odbywać się na dziedzińcu Starego Ratusza. Pierwszy z nich, spektakl „Zimowa układanka” zakończył poniedziałkowy program wydarzeń. Harmonogram kolejnych propozycji znaleźć można na poniższym plakacie:

Relacje zdjęciowe z każdego dnia Jarmarku będą dostępne na oficjalnym profilu MOK na Facebooku; zapraszamy także do regularnego śledzenia naszych stories na Instagramie.

Skip to content