Teatr Wszelki Wypadek

Teatr Wszelki Wypadek powstał na miejsce działającego przez kilkanaście lat teatru Dramat. Na początku efektem działalności Dramatu były głównie projekty sceniczne, w których podstawowy środek przekazu stanowił ruch u charakterze ekspresjonistyczno-symbolicznym. Część spektakli z tego okresu inspirowana była twórczością Edwarda Gramota – twórcy teatru Terminus A Quo. Później, w twórczości reżysera i lidera grupy, Tomasza Kujawskiego, nastąpił czas ascetycznych, przeważnie wyciszonych spektakli medytacyjno-kontemplacyjnych, w których pierwszoplanową rolę odgrywały teksty poetyckie.

Wszelki Wypadek narodził się po zmianie kierunku poszukiwań teatralnych oraz składu personalnego zespołu. Pod tą nazwą grupa wystawia adaptacje sceniczne utworów epickich. W 2017 r. była to „Zbrodnia i kara”, oparta na motywach powieści Fiodora Dostojewskiego, a w 2018 r. „Sala nr 6” oparta na motywach opowiadania Antoniego Czechowa. Ten ostatni spektakl wystawiony był wy Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie, w którym od stycznia 2018 r. teatr ten działa.

Grupa zrzesza dorosłych oraz młodzież (za zgodą opiekunów).

Zajęcia:

soboty, godz. 11:00-13:00, oficyna Starego Ratusza (ul. Chrobrego 40-41, wejście z dziedzińca od strony ul. Rzeźnickiej)

Instruktor: Tomasz Kuajwski

Skip to content