Szachowa Grand Prix ELPOS-PRYMUS-MOK 2017 zakończona!

W piątek, 17 listopada b.r. odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury ostatni tegoroczny turniej dla dzieci z cyklu Grand Prix ELPOS-PRYMUS-MOK 2017. Tym razem w imprezie udział wzięło 28 adeptów królewskiej gry. Zawody przeprowadzono na dystansie 6 dwudziestominutowych rund. Zwycięstwo w kategorii wiekowej powyżej dziesiątego roku życia odniósł z dorobkiem 5 punktów Maciej Stanczewski, który wyprzedził Łukasza Orczykowskiego – 4,5 punktów i Wiktora Jędrysa – 3 punkty. W klasyfikacji do lat dziesięciu triumfował Mikołaj Gubała, który wyprzedził Nataszę Klimko i Tymoteusza Bakaja – wszyscy po 4 punkty. W grupie wiekowej do lat ośmiu na pierwszym miejscu rywalizację zakończył Mateusz Różański – 6 punktów przed Filipem Witkowskim – 4 punkty i Karolem Szeszyckim – 3,5 punktów.

Po podliczeniu punktacji w klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix wręczono puchary dla zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych. W grupie powyżej dziesięciu lat najlepszym okazał się Maciej Stanczewski – 67 punktów przed Szymonem Konieczką – 61,5 punktów i Łukaszem Orczykowskim – 56 punktów. Nagroda dla najlepszej dziewczynki przypadła Marii Kamińskiej. W klasyfikacji do lat dziesięciu triumfował Karol Stanisławski – 52 punkty, wyprzedzając Mikołaja Gubałę – 42,5 punktów oraz Lenę Frąckowiak – 41 punktów, która tym samym zwyciężyła w rywalizacji dziewczynek. Natomiast w najmłodszej grupie, do lat 8, zwycięstwo przypadło Adamowi Wiśniewskiemu z dorobkiem 29,5 punktów, który w pokonanym polu zostawił Kamila Kulę – 23,5 punktów i Filipa Witkowskiego – 20 punktów. W rywalizacji dziewczynek triumfowała tu Anna Oszutowska.

Organizatorzy cyklu podziękowali w imieniu dzieci przedstawicielom sponsorów, którymi byli: Firma Usługowo-Produkcyjna ELPOS, Językowa Szkoła Podstawowa PRYMUS i Miejski Ośrodek Kultury. Wszyscy uczestnicy cyklu otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy. Turnieje tegorocznej GP sędziował Mirosław Sobczak. Szczegółowe wyniki, klasyfikacje oraz galerie zdjęć znajdują się na www.lkschrobry.gniezno.pl

zdj. Wiesław Banach, Beata Orczykowska

Skip to content