Święto Polskiej Muzyki i Plastyki z Miejskim Ośrodkiem Kultury!

14 maja jest pretekstem do podsumowania twórczości sekcji artystycznych działających w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie w sezonie 2022/2023. Jest to okazja do przedstawienia najnowszych dokonań i umiejętności uczestników pracowni i zespołów od najmłodszych  poprzez młodzież, osoby dorosłe do seniorów. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16.00, na Dziedzińcu Starego Ratusza.

Prezentacja podzielona została na dwie części – wystawienniczą i estradową

W Wystawie udział biorą uczestnicy, Dziecięcej pracowni plastycznej, Kursu rysunku i malarstwa, Pracowni plastycznej akwarelki, Klubu plastyka, Pracowni haftu artystycznego, Pracowni witrażu, Pracowni craftmanii oraz klubu seniora radość.

Wystawa pokaże dokonania ponad 100 osób, rozwijających swoje umiejętności
w zakresie prac plastycznych i rękodzieła. Rozmaitość technik, tematów i rozmiarów prac sprawia, że jest to jedna z najbardziej widowiskowych ekspozycji prezentowanych w Starym Ratuszu.

Druga część wydarzenia to koncert i prezentacje sceniczne, które będą się nawzajem przeplatały.

Z balkonu Starego Ratusza zaprezentują się zespoły wokalne i chóralne:

Nutki, Domino, Zaplątani W Pięciolinię, Happy, Gama, Fancy Violins, The Lullabies I  Klub Seniora Radość.

Na deptaku przed Ratuszem zatańczą: Smoczątka, Little Dragon, No Name, No Name 2

Na zewnątrz na zwiedzających czekać będą ławeczki i leżaki. Atmosfera tego dnia będzie sprzyjała integracji i wspólnemu, miłemu spędzeniu czasu. To także moment, kiedy można zapoznać się z szeroką działalnością stałą MOKu.