Święto Latawca 2019

W dniu 29.09.2019 (niedziela) Prezydent Miasta Gniezna, Miejski Ośrodek Kultury oraz GOSiR zapraszają na Święto Latawca, które w tym roku odbędzie się w Gnieźnie na ulicy Sportowej (plac za halą GOSiR).

Głównym punktem tego święta jest konkurs pt. „LATAWIEC”, który musi być wykonany własnoręcznie, w dowolnej technice, płaski lub skrzynkowy (dopuszczane są prezentacje obu tych latawców). Prace mogą być wykonane indywidualnie lub grupowo. Specjalnie powołane jury oceniać będzie prace pod kątem oryginalności, estetyki, sposobu realizacji i zdobienia latawca. Osobno będzie oceniany lat latawca (wysokość oraz ewolucje). W konkursie oceniane będą tylko i wyłącznie latawce ręcznie wykonane.

Drugim konkursem, który planujemy przeprowadzić jest lot dronów. Zadaniem uczestnika – posiadacza drona jest przelot slalomem na wyznaczonej trasie o długości do 20 m i wysokości 1 m na czas.

Podczas imprezy odbędą się warsztaty pod kierunkiem pracowni modelarskiej MOKu  podczas których będzie można wykonać latawce (materiały zapewnia organizator)

Rejestracja uczestników konkursu rozpoczyna się o godz. 10.00 a zawody ruszają o godz. 11.00

 

ZAPROSZENIE NA WARSZTATY MODELARSKIE

„Od Smyka do Lotnika”

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie, Modelarz Firma Rodzinna oraz Fundacja „Smyki na Start” zapraszają dzieci i młodzież na bezpłatne warsztaty – budowy szybowca PW-5 Smyk podczas Święta Latawca Gniezno 2019.

Każdy z uczestników zbudowany przez siebie model zabiera do domu. Warsztaty odbywają się z okazji 101 Lat Lotnictwa Polskiego 1918-2019, chcąc uczcić tę datę na wszystkich modelach będzie znajdowała się pamiątkowa niepowtarzalna naklejka związana z tym wspaniałym jubileuszem. Warsztaty maja na celu promowanie idei szybownictwa jako sportu OLIMPIJSKIEGO oraz konstrukcji Politechniki Warszawskiej szybowca PW-5 Smyk zwycięzcę prestiżowego międzynarodowego konkursu na szybowiec „Klasy Światowej” tzw. „Olimpijskiej”. Edukacja przez zabawę – chcemy zachęcić uczestników do zajęć technicznych, zależy nam na przyszłych kadrach konstruktorskich i lotniczych. Zaczynamy o godz. 11 , do wyczerpania modeli – decyduje kolejność zgłoszeń.

Szybujcie w życiu wysoko!

Regulamin Latawiec 2019

Świeto latawca 2019_baner

Skip to content