“Świat w obiektywie Stanislava Diachuka” – MOK i IKE zapraszają na wernisaż wystawy charytatywnej!

Fotografowanie to doskonały sposób na zachowanie wspomnień, ale także wyrażenie siebie. Często ta pasja staje się sposobem na życie. Tak jest też w przypadku autora kolejnej wystawy Stanislava Diachuka. Fotograf znalazł się obecnie w bardzo trudnym położeniu – walczy bowiem z nowotworem złośliwym, dlatego też Miejski Ośrodek Kultury oraz Instytut Kultury Europejskiej postanowiły zorganizować wystawę charytatywną, której wernisaż odbędzie się 31 marca, o g. 12.00, w Starym Ratuszu.

Stanislav robieniem zdjęć interesował się od dziecka, a swoją pasję rozwinął już w 2016 roku, rozpoczynając naukę w szkole fotograficznej w Ukrainie. W 2021 roku rozpoczął studia w Instytucie Kultury Europejskiej w Gnieźnie, a rok później zdiagnozowano u Niego złośliwy nowotwór z którym walczy do dziś. W związku z tym w ramach współpracy IKE oraz MOK postanowiły zorganizować wystawę prac fotografa oraz pomóc w wypromowaniu zbiórki pozwalającej na kontynuowanie leczenia.

Zbiórka została założona na portalu zrzutka.pl – link tutaj:https://zrzutka.pl/xrna8e?fbclid=IwAR2Z49uZszsH5GnWAUFvzC5_Et8Qpkh4II7XfC2CBOXyXIaJKAfKUm4oCRo

Wystawę będzie można oglądać w Starym Ratuszu do 30 kwietnia 2023 roku.