Stary Ratusz Tradycyjnie 11/12/2019

Stary Ratusz tradycyjnie / 11.12.2019 godz. 17.00-19.00

To kolejne działanie, w którym zapraszamy do wspólnie spędzonego czasu w atmosferze warsztatów i spotkań tematycznych. W ramach tego działania zaproszony został Warsztat Terapii Zajęciowej z Gniezna oraz etnolog Paweł Bąkowski.

·        Choinki i anioły DIY – Warsztat Terapii Zajęciowej poprowadzi bardzo artystyczne zajęcia z tworzenia choinek i aniołów. Wykorzystanie niewielu materiałów pozwoli przygotować piękną ozdobę świąteczną, bądź prezent dla bliskich.

·        „Hej kolęda! czyli adwentowe pogawędki o zwyczajach i ozdobach” – Paweł Bąkowski zaprezentuje różne obyczaje związane z wyjątkowym bożonarodzeniowym okresem. Na prezentacji zostaną poruszone różne ciekawe zwyczaje i wierzenia, w które obrosła Polska (w szczególności zaś Wielkopolska) kultura ludowa. Specjalne miejsce zajmą gwiazdkowe ozdoby, jako piękny przejaw nieprofesjonalnej twórczości, która upiększała ten magiczny i wyjątkowy moment w roku.

·        Finger knitting – Iwona Piechocka-Jóźwiak zaprosi do wspólnego splatania łańcuchów świątecznych wykorzystując metodę Finger knitting. Tak przygotowane spoty będziemy mogli zabrać do domu, bądź pozostawić do wspólnego zdobienia choinki – która niebawem stanie na holu Starego Ratusza.

·        Bombki i ozdoby świąteczne – Również animatorki Starego Ratusza zaproszą do wspólnego przygotowania ozdób choinkowych. Wykorzystując w większości surowce naturalne przygotowany został warsztat, w którym Gnieźnianie będą mogli stworzyć własnoręcznie robione bombki oraz ozdoby świąteczne.

W każdym pomieszczeniu Starego Ratusza nie zabraknie atmosfery świątecznej oraz TRADYCJI Wstęp wolny!

Tradycja SR (pdf.io)

Skip to content