„Srebrny Dyplom” był bardzo blisko…

Niespełna miesiąc minął od udziału Kameralnego Zespołu Męskiego w VIII Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Pasyjnej, który odbył się 30.III. – 1. IV. 2017 r. w Bydgoszczy. Konkurs organizowany jest co roku przez bydgoski oddział Federacji Ceacilianum. Przypomnijmy, że ten sam oddział bydgoski jest organizatorem odbywających się co dwa lata konkursów Ars Liturgica w gnieźnieńskiej Katedrze.

Jury pod przewodnictwem prof. zw. dr hab. Elżbiety Wtorkowskiej – wysłuchawszy 32 chórów  w 11 kategoriach przyznało nagrodę Grand Prix Chórowi Kameralnemu „ Akolada” przy Bydgoskiej Szkole Wyższej pod dyrekcją Pani Renaty Szerafin-Wójtowicz.

Kategoria „Zespoły wokalne”, w której uczestniczył Kameralny Zespół Męski z Gniezna, reprezentowana była przez pięć zespołów. Jury nie przyznało Złotego Dyplomu w tej kategorii. Najwyżej oceniło Chór „Cantavi Ad Homini” ze Śremu przyznając Srebrny Dyplom.

Kameralny Zespół Męski „ wyśpiewał” Brązowy Dyplom z drugą w kolejności punktacją… Do Srebra zabrakło tylko 1,1 pkt…

Taka sytuacja to znak, że w Zespole wciąż drzemią możliwości rozwoju i doskonalenia warsztatu…

Do zakończenia sezonu kulturalnego 2016/17 zostało niewiele czasu. To był ostatni w tym sezonie konkurs Zespołu. Trzeba jednak przypomnieć, że każdy wyjazd Zespołu od jesieni 2015 r. do Rumii owocuje tym, że Zespół zdobywa uznanie Jury w międzynarodowych przeglądach i konkursach na terenie całej  Polski.

Pora więc myśleć z optymizmem  o kolejnym sezonie i kolejnych występach w barwach Gniezna- Pierwszej Stolicy Polski …

 (nrom)

Skip to content