Spektakl taneczny „Mój świat się zaczął dziś”

19 maja godz. 16.00 w ramach Królewskiego Salonu Sztuki. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w MOKu.

Fundacja Przestrzeń działa od niespełna trzech lat. Realizuje warsztaty i organizuje wydarzenia związane z rozwojem artystycznym dzieci i młodzieży.

Efektem wielomiesięcznej pracy, jakiej podjęła się Fundacja w ramach projektu Każdy cień myśli gorącej dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, jest spektakl taneczny. 20 młodych utalentowanych osób, pod kierunkiem Joanny Szymczak-Imbierowicz i Dominiki Sochackiej-Drzewieckiej, przygotowało przedstawienie pn „Mój świat się zaczął dziś”. W ramach warsztatów została przygotowana choreografia do polskiej muzyki z lat 20-tych i 30-tych ubiegłego stulecia. Spektakl składa się także z występu młodych piosenkarzy. Przedstawią oni aranżacje utworów, wśród których pojawi się między innymi znane „Już nigdy” Jerzego Petersburskiego i Andrzeja Własta.

Tancerki na co dzień współpracują w Studio Ruchu i Tańca Euforia, wokalistów usłyszeć można było już w innych projektach muzycznych podejmowanych przez Fundację Przestrzeń.

Spektakl miał swoją premierę w lutym tego roku w Dolinie Pojednania. Młodzi artyści wystąpili gościnnie także podczas uroczystości 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Czas na Miejski Ośrodek Kultury.

Skip to content