Spektakl „Sala nr 6” Teatru Wszelki Wypadek

Serdecznie zapraszamy na spektakl „Sala nr 6” Teatru Wszelki Wypadek, która odbędzie się 11 maja o godz. 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury.

Wstęp wolny

Oparty na motywach opowiadania Antoniego Czechowa spektakl „Sala nr 6” Teatru Wszelki Wypadek w reż. Tomasza Kujawskiego to tragikomedia ukazująca, w jaki sposób czysto teoretyczne rozważania nad sensem ludzkiego istnienia prowadzą do paraliżu woli i czynią ślepym na to, co prawdziwie istotne i bliskie. Mówi o tym, jak ludzie stwarzają system oszukiwania samych siebie, by nie podejmować wysiłku, który mógłby choć odrobinę złagodzić krzywdę i cierpienia. Zwraca także uwagę, jak niejednoznaczne i zwodnicze jest kryterium tak zwanej normalności.

***

Teatr Wszelki Wypadek istnieje trzeci rok. Powstał na miejsce działającego wcześniej przez kilkanaście lat teatru Dramat. Na początku efektem działalności Dramatu były głównie projekty sceniczne, w których podstawowy środek przekazu stanowił ruch o charakterze ekspresjonistycznosymbolicznym. Część spektakli z tego okresu inspirowana była twórczością Edwarda Gramonta – twórcy teatru Terminus A Quo. Później nastąpił czas ascetycznych, przeważnie wyciszonych spektakli medytacyjno-kontemplacyjnych, w których pierwszoplanową rolę odgrywały teksty poetyckie. Teatr Wszelki Wypadek narodził się po zmianie kierunku poszukiwań teatralnych oraz składu personalnego zespołu. Pod tą nazwą grupa wystawia adaptacje sceniczne utworów epickich. W zeszłym roku była to „Zbrodnia i kara”, oparta na motywach powieści F. Dostojewskiego, a w tym roku „Sala nr 6”, oparta na motywach opowiadania A. Czechowa. Twórcą i reżyserem spektakli i adaptacji scenicznych teatru Dramat i teatru Wszelki Wypadek jest Tomasz Kujawski.

Skip to content