Spektakl o relacji dziecka z rodzicem już w niedzielę, 22.10 o g. 16.00

„Frajda, Granda i Bzik” to:

📌 spektakl dla dzieci od 3 roku życia i bliskich im dorosłych.
📌 bezpłatne zaproszenia do odbioru w Miejskim Ośrodku Kultury na ul. Łubieńskiego 11  (ostrzegamy, nie ma ich wiele, dlatego też polecamy nie odkładać decyzji na później i przemyślanie je wybrać).

📌 Choreografią i reżyserią zajęły się: Aniela Kokosza, Paulina Giwer-Kowalewska, Aneta Jankowska, które także pojawią się na scenie w niedzielę 22.10. o g. 16.00 a później podczas warsztatów.

📌 Spektakl o spotkaniu ciał, energii, skojarzeń. To spotkanie w tym momencie. Wyjątkowe, jedyne, niepowtarzalne. Spokój, bliskość, wspólnota, rodzina. Czego w niej doświadczamy? Różnorodności, niespodzianek, nieporozumień, frajdy, awarii, kłótni i bzika! Jesteśmy od siebie różni, każdy niesie ze sobą swoją historię. Spotykamy się, czekamy na siebie, uciekamy, szukamy kolejnych ścieżek. Jesteśmy razem, połączeni niewidzialną siatką uczuć i myśli. Czy bywa nam ze sobą ciężko? Jasne! Każdy przecież przekracza swoje granice, każdy się potyka, każdy rozkręca od czasu do czasu swoją własną grandę!

📌Spotkaniu towarzyszą obiekty sensoryczne Intibag.

📌Po spektaklu jest możliwość wzięcia udziału w warsztacie, który traktowany jako pretekst do budowania i pogłębiania relacji pomiędzy uczestnikami wydarzenia. Przełamanie tradycyjnego schematu artysta – odbiorca, przenosząc akcent z biernego odbioru na wspólne doświadczanie i przeżywanie. Towarzyszą nam założenia niezaprogramowanej na siłę interakcji, wielozmysłowości i współtworzenia.
Warsztaty dedykowane są dzieciom i bliskim im dorosłym, również uczestnikom i uczestniczkom ze szczególnymi potrzebami. (Na warsztaty obowiązują zapisy, których można dokonać podczas odbierania bezpłatnych zaproszeń w MOKu).

A teraz kilka szczegółów:

Choreografia / reżyseria: Aniela Kokosza, Paulina Giwer-Kowalewska, Agnieszka Dubilewicz

Wykonanie: Aniela Kokosza, Paulina Giwer-Kowalewska, Aneta Jankowska

Współpraca choreograficzna: Izabela Chlewińska

Przestrzeń*: Tomasz Bergmann

Muzyka: Hania Rani + fragment utworu: Sam Spiegel „Mutant brain”

Kostiumy: Olga Strizhniova, Idalia Mantas

Produkcja: Art Fraction Foundation, Stowarzyszenie Artystów Kolekttacz

Czas trwania: ok 50 min.

📌Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura Interwencje”.