Spadek po raz drugi. Spotkania wokół (nie)zwykłych rzeczy już 21 marca w Starym Ratuszu

Drugie spotkanie z mini-cyklu „SPADEK. Spotkania wokół (nie)zwyczajnych rzeczy” będzie dotyczyło codziennego miejsca pracy i mebli, których wówczas używamy. Bohaterami będą BIURKO powszechnie stosowane i funkcjonalne oraz zapomniana i rzadko widywana w domach SEKRETERA. Spotkanie rozpocznie się o 18.00 – wstęp jest wolny.

Biurko ułatwia codzienne życie. To właśnie ono towarzyszy nam w pracy – tej wykonywanej w komfortowych warunkach domu czy nowoczesnym open space, zapewniając ergonomiczne warunki do nauki czy rozrywki.

Sekretera to mebel piękny, fascynujący i zagadkowy. Najczęściej starannie zaprojektowany i wykonany z dobrych gatunków drewna i innych materiałów, ale widywany w muzeach. Czy ma szansę na powrót do współczesnych mieszkań?

Przede wszystkim poznamy ewolucję tych przedmiotów: skąd się wzięły? kto przy nich zasiadał? jak się kiedyś przy nich pracowało? Kto je zamawiał, a kto wykonywał?

Partnerem spotkania są antykigniezno.com, a przewodnikiem w całym cyklu jest Pan Jerzy Kaźmierczak, od 30 lat zajmujący się renowacją zabytkowych mebli i ich sprzedażą w Gnieźnie przy ul. Wawrzyńca 42.

Zaproszenie kierowane jest do młodzieży zainteresowanej sztuką i kulturą, dorosłych planujących zmianę wystroju mieszkania, wszystkich lubiących estetyczne i piękne przedmioty, każdego kto lubi opowieści o materialnym dziedzictwie i przeszłości związanej z Gnieznem i nie tylko.

Ostatnie spotkanie z tego cyklu 18 kwietnia, w Międzynarodowym Dniu Ochrony Zabytków.