Sasza Kruk zwycięzcą poznańskiego slamu poetyckiego

Sasza Kruk z Gniezna, na co dzień student filozofii związany z Gnieźnieńskim Klubem Literackim w MOK-u, wygrał kwietniowy turniej slamerski i zakwalifikował się do Drugich Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego, których finał odbędzie się 26 maja 2018 r. w CK Zamek w Poznaniu.

Organizatorem turnieju była Fundacja KulturAkcja. Według regulaminu pojedynczy występ slamera lub slamerki nie mógł przekroczyć 3 minut, a w przypadku dogrywki 1 minuty. Poznański slam został rozegrany systemem pucharowym. Uczestniczki i uczestnicy pierwszej rundy zostali przeciwstawieni sobie poprzez losowanie. Osoba, która wygrała w danej rozgrywce przechodziła do następnej rundy. O zwycięstwie w danej rundzie decydowała publiczność poprzez głosowanie. Kto otrzymał większą liczbę głosów, wygrywał.

Wiersze Saszy Kruka z Gniezna będzie można przeczytać niebawem w antologii „Gnieźnieńska szkoła slamu” pod redakcją Dawida Junga, w której znajdzie się również poezja uczestników Gnieźnieńskiego Klubu Literackiego, współprowadzonego m.in. przez dra. Wojciecha Grupińskiego, cenionego literaturoznawcę.

Bez wątpienia Gniezno stało się obecnie jednym z istotniejszych miast w Polsce, w którym z sukcesami tworzą slamerki i slamerzy, wystarczy wspomnieć: Martynę Skolasińską, Zuzannę Chełek, Zuzannę Kabacińską, Siksę czy Pawła Bąkowskiego.

SaszaKruk

Skip to content