Rodzinne rękoczyny odc. 1

Czy wiecie, że dziś 1. DZIEŃ kalendarzowej WIOSNY? W naszej kulturze ze świętowaniem tego dnia związanych jest wiele zwyczajów np. topienie marzanny. A zwyczaj to bardzo stary, sięgający czasów naszych słowiańskich przodków, który przetrwał w kulturze ludowej na polskich wsiach. Z wiadomych względów wspólnie np. w przedszkolu, nie wykonacie kukły symbolizującej zimę, ani nie jej nie utopicie (z resztą zima była w tym roku łagodna). Mamy inną propozycję!

RODZINNE RĘKOCZYNY odc. 1. czyli miłe domowe akcje na czas kwarantanny J które będą polegać na podsyłaniu Wam pomysłów na warsztaty.

Zainspirowani dawną kulturą Słowian zapraszamy do samodzielnego wykonania – tak na przekór – nie Zimy, a Panny Wiosny z naturalnych materiałów. Jeśli macie ogródek na pewno znajdziecie tam suche gałązki, mogą być też małe listewki. Przejrzyjcie domowe szuflady i szafy – koraliki, guziki, kawałki wstążki lub włóczki plus ścinki materiałów albo stare ubrania, które można pociąć. Reszta w naszej animowanej instrukcji.

Obejrzyjcie ją i do dzieła!

Ps. nie zapomnijcie podesłać fotek z efektami pracy J

#ZostanWDomu #kulturadlagniezna

rękoczyny odc. 1 

Skip to content