RODZINNE NIEDZIELE NA DZIEŃ DOBRY

każde niedzielne przedpołudnie Miejski Ośrodek Kultury zaplanował mocno rodzinnie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Polecane są zapisy: zapisy@mok.gniezno.pl w celu zweryfikowania liczby uczestników.

5.11, g. 11.00

Jetsonowie – seans filmowy poprzedzony warsztatami kreatywnymi dla dzieci i ich opiekunów

Kto z nas dorosłych nie oglądał bajek typu Flinstonowie, Jetsonowie. Młodsze pokolenie nawet nie do końca pamięta, kim te postaci są, o co chodziło w tego rodzaju animacjach. Podczas niedzielnego warsztatu chcemy zaprosić najmłodszych od poznania tych (na tamte czasy) przyszłościowych bohaterów.

Warsztat poprzedzający seans będzie nawiązywał do świętowanego 5 listopada Dnia Postaci z bajek.

12.11, g. 11.00 i 12.00

Dla Najmłodszych. Wszystkie Ruchy Dozwolone

Miejski Ośrodek Kultury wie jak ważne i potrzebne jest odpowiednie uczestnictwo w kulturze w rozwoju człowieka. Dlatego też z powodzeniem od 5 lat proponuje najmłodszym mieszkańcom zajęcia, warsztaty i wydarzenia kierujące uwagę na rozwój kulturalny. Dzięki cyklicznym spotkaniom jest okazja przyglądać się wzrastaniu świadomości muzycznej, plastycznej. Zajęcia te także pozwalają zacieśniać relacje rodzic – dziecko oraz wytwarzają więź między ośrodkiem kultury/miejscem spotkań a odbiorcą.

O 11.00 zaproszenie kierowane jest do rodziców z dziećmi do 18 m-ca życia

O 12.00 będą organizowane warsztaty dla dzieci w wieku 15-5 lat z opiekunami.

O g. 11.00  Wszystkie Ruchy Dozwolone – sensoplastyka.

zapraszamy wszystkich opiekunów wraz z dziećmi od 1-5 r.ż. n a

Warsztaty sensoplastyczne oddziałują na wszystkie zmysły jednocześnie i pomagają dzieciom rozwijać się na wszelkich płaszczyznach – okazją do tego będzie najbliższe spotkanie w Miejskim Ośrodku Kultury; w niedzielę, 19 listopada o godzinie 11:00. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

O g. 12.00 ArchiMOK czyli warsztaty architektoniczne dla dzieci 5+ z opiekunami.

Po ostatnim warsztacie archiMOK uczestnicy znają już trochę konstrukcję budynku. Teraz skoncentrują się na szczegółach, na znaku graficznym MOKu. Jego znaczeniowości. Ponadto  uczestnicy_czki uruchomią wyobraźnię wykonując własną interpretację sygnetu pochodzącego z logo MOKu z różnorodnych materiałów. Wstęp wolny.

26.11, g.11.00

Złap swoje andrzejkowe sny – kreatywny warsztat plastyczny, do którego instruktorzy MOKu zapraszają dzieci w wieku 6-10 lat. Tworząc różnorodne łapacze snów, uczestnicy poznają niektóre zabawy andrzejkowe. Wszystko po o, by rozwinąć wyobraźnię najmłodszych oraz zapoznawać z tradycją.