Rodzinna niedziela z babcią Pelagią

Zapraszamy serdecznie na rodzinne spotkanie w Domu Powstańca Wielkopolskiego z fotografką Pelagią Gdeczyk i jej rodzinnymi historiami – w niedzielę, 22 stycznia o g. 11.00. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję poznać bohaterkę naszej niedawnej wystawy, poprzez którą przybliżyliśmy gnieźnianom jej dokonania i czasy, w których żyła.

Dlaczego opowiadamy o Pelagii? Kim była i czym się zajmowała? Jak lubiła spędzać czas w gronie rodziny? W co się bawiły się dzieci ponad 100 lat temu?

Co czeka uczestników?

Ciekawe opowieści z życia Pelagii, w którymi mogą mieć wiele wspólnego nasze własne historie, retro zabawy dla małych i dużych, warsztat plastyczny i fotograficzny. Sporo się wydarzy, warto więc zarezerwować sobie 1,5 godziny.

Zachowało się takie piękne stare zdjęcie z początku XX w., na którym gnieźnianka Pelagia Gdeczyk siedzi ze swoimi wnukami Adamem i Feliksem. Pelagia była bardzo rodzinna, swoje wnuki bardzo kochała i spędzała z nimi dużo czasu – warsztaty są więc idealną propozycją dla babć i dziadków oraz ich wnuków.

Wstęp jest wolny, warsztat jest przeznaczony dla dzieci od lat 5-6 wraz z opiekunami.

 

Skip to content